Jakie wyróżniamy rodzaje kątowników nierdzewnych?

Jakie wyróżniamy rodzaje kątowników nierdzewnych?

Skala zastosowań dla kątowników jest naprawdę szeroka. To proste w formie elementy wykonane z metalu, które są wykorzystywane między innymi w świecie remontów i budownictwa, ale w praktyce można sięgać po nie także w wielu innych celach. Najczęściej korzysta się dziś z kątowników wykonanych z aluminium lub ze stali. W pierwszym przypadku elementy te są z racji fizykochemicznych właściwości tworzywa odporne na rdzewienie. Nie zagraża im zatem korozja i nie ma powodów, aby martwić się tym, że po pewnym czasie kątownik zacznie ulegać osłabieniu struktury. Jeśli chodzi natomiast o warianty kątowników stalowych, to powinny być one wykonane z odpowiedniego stopu stali, gdzie w składzie mieszanki stopowej uwzględniono czynniki odpowiedzialne za powstrzymanie procesów korozyjnych. Alternatywą jest pokrycie stalowych kątowników warstwą ocynku. Na całym świecie kątowniki nierdzewne są osiągalne w określonych typach.

Rodzaje różnią się od siebie kształtem i co za tym idzie mogą być z powodzeniem wykorzystywane w różnych pracach konstrukcyjnych oraz budowlanych. Wszak ważne jest to, aby łączyć poszczególne typy kątowników ze sobą – najczęściej odbywa się to na drodze spawania. Połączenia uzyskane w ten sposób są trwałe i spotyka się je je na przykład przy stelażach do sufitów podwieszanych, jednakże doskonale sprawdzają się też specjalne łączniki. Umożliwiają one szybkie i nieinwazyjne łączenie kątowników, co znajduje przełożenie na ekspresowe tempo prac nad sufitem czy inną konstrukcją. Warto nadmienić, że z kątowników korzysta się też powszechnie przy pracach nad ściankami działowymi w obiektach.

Dobry kątownik gwarancją sukcesu – warto wybierać te naprawdę sprawdzone

Najwyższa jakość oferowanych rozwiązań przekłada się na ich wykorzystanie – warto wobec tego sięgać po kątowniki ze sprawdzonych źródeł. Działają przedsiębiorstwa, które zajmują się ich wytwarzaniem. Zamawiać można zarówno warianty kątowników w standardowych rozmiarach, które następnie można docinać do pożądanych długości, jak też warianty docięte na określony wymiar i tym samym gotowe do montażu w ramach konkretnych projektów.

Do najczęściej spotykanych rodzajów kątowników zalicza się ceowniki, teowniki, zetowniki czy płaskowniki. Nazwy pochodzą od kształtu przekrojów nawiązujących do liter alfabetu. Takie rozwiązania gwarantują dużą uniwersalność w tworzeniu połączeń, co spotyka się z pozytywnym odbiorem zainteresowanych. Odporne na uszkodzenia i wszechstronne kątowniki nierdzewne wyróżnia lekkość i łatwość montażu w różnorodnych konfiguracjach. Rzecz jasna znaczenie ma to, z jakiego metalu dany kątownik został wykonany. Te aluminiowe są zdecydowanie lżejsze od stalowych, dlatego od pewnego czasu dość skutecznie wypierają stal z placów budowy i remontowanych przestrzeni. Aluminium jest lżejsze, a przy tym na tyle solidne, że w większości sytuacji może być bez żadnych obaw stosowane. Najważniejsze jest to, aby każdorazowo mieć dokładnie zaplanowany charakter projektu i dobierać kątowniki w sposób adekwatny z potrzebami.

Daje to gwarancja uzyskania pożądanych efektów.